top of page

Venitustunnid Raseduse Ajal: tee füüsilise ja vaimse heaoluni


Rasedus on unikaalne teekond nii ootavatele kui ka sünnitanud emadele, seal juures on oluline püsida aktiivsetena ja tervetena. Meie stuudio pakub erinevaid tunde, sealhulgas ka venitustunde, mis on kättesaadavad kõigile, ning on selles erilises olukorras olevatele naistele silma jäänud. Siinses blogipostituses uurime eeliseid mida venitustunnid pakuvad raseduse ja sünnitusjärgse perioodi ajal, kogemust jagab ka üks meie last ootav õpilane. Meie eesmärk on julgustada ja pakkuda väärtuslikku teavet kõigile ootavatele ja sünnitusjärgsetele emadele, kes kaaluvad meie venitustundides osalemist.


Venitusharjutused raseduse ajal pakuvad mitmekülgset kasu nii füüsilisele kui ka vaimsele heaolule. American College of Obstetricians and Gynecologists (ACOG) soovitab rasedatele venitustundides osalemist, kuna venituses tehtavad harjutused võivad aidata leevendada seljavalu, parandada vereringet ning valmistada keha ette sünnituseks. Lisaks rõhutavad teadusuuringud, et venitustunnid on tõhus viis stressi vähendamiseks ja vaimse heaolu toetamiseks, luues rahustava keskkonna ja hingamisharjutuste abil. Teaduslikult on tõestatud, et raseduse ajal vabanev relaxin hormoon muudab liigesed ja lihased vastuvõtlikumaks venitusharjutustele, suurendades nende efektiivsust ja aidates emadel saavutada paremat keha ettevalmistust sünnituseks. Need uuringud toetavad tugevalt venitustundide mitmekülgseid kasulikke omadusi nii rasedatele kui ka sünnitusjärgsetele emadele.


Üks meie last ootava õpilasega peetud intervjuu: Vestlus venitustundide kohta raseduse ja sellele järgneval ajal

Küsimus: Mis motiveeris sind meie venitustundidesse raseduse ajal tulema?

Õpilane (N):* Venitustundidesse tulekut motiveeris mitu tegurit. Soovisin säilitada füüsilist vormi, et rasedust oleks kergem kanda. Tugevad lihased aitavad ka sünnitusel ning uskusin, et sünnitusjärgne taastumine kulgeks sujuvamalt, kui jätkaksin treenimist raseduse ajal. Lisaks olin juba enne rasedust käinud stuudios tundides ja soovisin säilitada samasugust rutiini sel erilisel ajal.


Küsimus: Kuidas on venitustundides osalemine sind aidanud raseduse ajal?

N:* **Venitustunnid on olnud raseduse ajal äärmiselt kasulikud. Teen ka muid treeninguid, kuid pärast neid tundsin sageli lihasraskust, kaela- ja õlavalu ning püsivaid sääre krampe. Venitamine on olnud nende probleemide leevendamisel määrava tähtsusega. Hiljuti tekkis mul alaseljavalu ja istmikunärvi probleem ning arst soovitas venitusharjutusi nende vaevuste leevendamiseks. Lisaks pidin raseduse ajal üle minema madalama intensiivsusega treeningutele ja venitamine osutus selleks suurepäraseks valikuks.


Küsimus: Kas olete märganud konkreetseid paranemisi oma füüsilises heaolus või mugavustasemes alates tundides osalemise algusest?

N:* Füüsiliste eeliste kõrval mõjuvad venitustunnid positiivselt ka mu vaimsele heaolule. Stuudio õhkkond võimaldab mul lõõgastuda, keskenduda hingamisele ja nautida rahustavat muusikat ning valgustust. Kõik need elemendid aitavad parandada mu tuju ja üldist vaimset seisundit.


Küsimus: Kas oli alguses mingeid muresid või hirme venitusharjutuste tegemisel raseduse ajal?

N:* Alguses olin venitusharjutuste tegemise osas mures mitmete asjade pärast. Ma ei olnud kindel, kas suudaksin teha neid harjutusi, mida tegin enne rasedust. Muretsesin ka selle pärast, kuidas mu beebi reageerib erinevatele liigutustele, kartes teda tahtmatult kahjustada. Lisaks oli mul kerge sotsiaalne ärevus, kui pidin treenima koos mitte-rasedate inimestega. Aga see oli pelgalt mentaalne takistus.


Küsimus: Milliseid nõuandeid annaksite teistele ootavatele emadele ja sünnitusjärgsetele emadele, kes kaaluvad venitustundides osalemist?

N:* Oma positiivse kogemuse põhjal julgustaksin tugevalt teisi ootavaid emasid ja sünnitusjärgseid emasid kaaluma venitustundides osalemist. HIGH TRIBE treenerid on olnud äärmiselt toetavad ja

võimaldanud mul kohandada harjutusi vastavalt minu vajadustele. Iga tunni järel tunnen end kergemalt ja õnnelikumalt. Venitamine on suurepärane valik nii rasedatele kui ka sünnitusjärgsetele emadele, kuna see pakub tasakaalu madala või mõõduka intensiivsusega treeningute näol. Ma soovitan kõigil ise proovida ja kogeda nende treeningute positiivset mõju.


Küsimus: Kuidas kavatsete jätkata venitamist pärast rasedust ja millised on teie eesmärgid paindlikkuse ja üldise heaolu säilitamiseks tulevikus?

N:* Kavatsen jätkata venitustundidega nii kaua, kuni mu kõht seda võimaldab raseduse ajal ja ka pärast sünnitust. Soovin venitusharjutustega jätkata ka pärast sünnitust, niipea kui arst annab selleks loa. Ootan juba põnevusega tagasi pöördumist Aerial Hammock tundidesse tulevikus ning olen leidnud, et venitamine on parandanud minu liikuvust, mis on kasulik nendes tundides.Venitustunnid raseduse ajal ja sünnitusjärgselt pakuvad arvukalt eeliseid, nagu näitas meie intervjuu ühe last ootava õpilasega. Kas olete ootav ema või hiljuti sünnitanud, meie stuudio loob kaasava ja toetava keskkonna kõigile. Ärge kartke avastada venitamise eeliseid nende eriliste eluetappide ajal. Teie tee füüsilise ja vaimse heaoluni raseduse ajal ja sünnitusjärgselt algab siin.

bottom of page